Hoppa till sidans innehåll

LESS Kommittéer


Valberedningen föreslår kommittémedlemmar vid årsmötet inför året 2018.

Under seglingssäsongen uppdateras kommittétillhörigheten vid behov.

Samtliga aktiva seglare eller föräldrar bör ingå i minst 1 kommitté.

LESS ambition är att varje ny kommittémedlem får en fadder, som värnar lite extra om nya medlemmar.

Vid frågor kontakta ordförande eller valberedning.

 

Tävlingskommittén:

  • Svante Ljungberg: Sammankallande
  • Pär-Anton Westbom
  • Maria Björsson
  • Klas Carlsson
  • Liselotte Carlsson

Träningskommittén:

  • Henrik Björsson: Sammankallande
  • Thomas Rahm
  • Lars Engström
  • Thomas Moss

Utbildningskommittén:

  • Lars Fjelddahl: Sammankallande
  • Lotta Fyrk
  • (Johan Wranker)
  • Roel Zuijderwijk (2019)
  • Calle Käck (2019)

Båt och Material kommittén:

  • Carl Johan Cederbom: Sammankallande
  • Robert Persson

  • Feva - Thomas Madsen & Per Ahlgren
  • Optimist - Robert Persson, Peter Gunnarsson & Christer Fransson

  • C55 & Motorbåtar - Johan Andersson
  • Ribbar/Motorbåtar  & Sammankallande B&M - Carl-Johan Cederbom 

Klubbkommittén:

  • Annelie Ahlgren: Sammankallande
  • -

Hus & Mark kommittén:

  • Robert Hedin: Sammankallande
  • Claes-Göran Rylander
  • Lennart Dahlström

Surfkommittén:

  • Peter Åsberg: Sammankallande

Ungdomskommittén:

  • Madeleine Åsberg: Sammankallande 2019
  • Maja Hedin 2019
  • Nathalie Ahlgren 2019

Lokstödsansvarig:

  • Hans Hörfelt

Bidrag och Sponsoring:

  • Robert Hedin: Sammankallande

Valberedningen:

  • Lotta Jahrsten: Ordförande
  • Lars Engström

Revisorer:

  • Pelle Aronsson: Ordförande
  • Johan Wranker
Uppdaterad: 16 JUN 2018 15:47 Skribent: Klas Carlsson

 

sparbanken

saxi 

ica-kvantum-logotyp

 

 TDG_Logotyp

 

UnossonsLogga 

LESS facebookgrupp

 jollefarsan

 

 

Postadress:
Lerums SS - Segling
Hans Hörfelt, Ljungbackenvägen 14B
44339 Lerum

Besöksadress:
Lessudden, Seglarvägen 19
44330 Lerum

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info