Under seglingssäsongen uppdateras kommittétillhörigheten vid behov.
Samtliga aktiva seglare eller föräldrar bör ingå i minst 1 kommitté.
LESS ambition är att varje ny kommittémedlem får en fadder, som värnar lite extra om nya medlemmar.
Vid frågor kontakta ordförande eller valberedning.
Tävlingskommittén
- Kristian Svanevik - Sammankallande
- Elisabeth Länje
- Gunilla Hallset
Träningskommittén
- Robert Persson - Sammankallande
- Jonas Länje
- Hugo Westberg
Utbildningskommittén
- Erik Wallentin - Sammankallande
- Robert Hedin
Båt och Material kommittén
- Lars Axvi - Sammankallande
- Johan Andersson
- Mattias Ljung
- Christian Wieland
Café Lessken gänget
- Annelie Ahlgren
- Heléna Cederbom
- Jessica Svanevik
- Cecilia Bondjers
- Maria Ohlin
Hus & Mark kommittén
- Anders Green - Sammankallande
- Leif Eriksson
- Klas Nilsson - DF65
- Bo Sundestrand - DF65
- Göran Sjöberg - DF65
- Joakim Fransson
- Johan Andersson - DF65
Huvudansvariga Sommarseglarskola 2022
- Nathalie Ahlgren
- Maja Hedin
- Robert Hedin - admininstration
Ledare/Coacher för träningsgrupperna 2022
Grön grupp
- Hanna Cederbom - Grön huvudinstruktör
- Maja Hedin -Grön huvudinstruktör
- Nathalie Ahlgren - assisterande tränare
- Kasper Länje - assisterande tränare
- Emrik Bergman - assisterande tränare
- Linus Ahlgren - assisterande tränare
- Philip Johnsen - assisterande tränare
- Filip Zuijderwijk -assisterande tränare
- Ella-Sophie Hallset-Green - assisterande tränare
Blå grupp
- Filip Fjelddahl - Blå huvudinstruktör
- Erik Andersson - Assisterande tränare
Röd grupp
- Hugo Westberg - Röd huvudinstruktör - Huvudtränare LESS
- Olle Aronsson - Röd assisterande instruktör
Dinghy Pro
- Oscar Engström - Dinghy Pro huvudinstruktör
Dinghy Light
Ungdomskommittén 2022
- Erik Andersson - Sammankallande
- Emrik Bergman
- Hanna Cederbom
- Nathalie Ahlgren
- Maja Hedin
- Ella-Sophie Hallset-Green
Lokstödsansvarig
- Liselotte Carlsson - kassör
Bidrag och Sponsringsavtal
- Calle Cederbom - ordförande
DF 65 tränings/tävlings grupp
- Bo Sundestrand - Sammankallande
- Klas Nilsson
- Göran Sjöberg - Tävlingsansvarig DF 65
- Johan Andersson
- Niklas Ohldin - Träningsansvarig DF 65
Valberedningen 2022
- Cecilia Bondjers - sammankallande
- Johan Andersson
- Elisabeth Länje
Revisorer 2022
- Johan Andersson
- Thomas Hellström