BOKA SEGLARSKOLA HÄR
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Lerums Segelsällskap
Fotboll

LESS Kommittéer


Under seglingssäsongen uppdateras kommittétillhörigheten vid behov.

Samtliga aktiva seglare eller föräldrar bör ingå i minst 1 kommitté.

LESS ambition är att varje ny kommittémedlem får en fadder, som värnar lite extra om nya medlemmar.

Vid frågor kontakta ordförande eller valberedning.

 

Tävlingskommittén
  • Kristian Svanevik - Sammankallande
  • Elisabeth Länje
  • Gunilla Hallset
Träningskommittén
  • Robert Persson -  Sammankallande
  • Jonas Länje
  • Hugo Westberg
Utbildningskommittén
  • Erik Wallentin - Sammankallande
  • Robert Hedin
Båt och Material kommittén
  • Lars Axvi - Sammankallande
  • Johan Andersson
  • Mattias Ljung
  • Christian Wieland
Café Lessken gänget
  • Annelie Ahlgren
  • Heléna Cederbom
  • Jessica Svanevik
  • Cecilia Bondjers
  • Maria Ohlin
Hus & Mark kommittén
  • Anders Green - Sammankallande
  • Leif Eriksson
  • Klas Nilsson - DF65
  • Bo Sundestrand - DF65
  • Göran Sjöberg - DF65
  • Joakim Fransson
  • Johan Andersson - DF65
Huvudansvariga Sommarseglarskola 2022
  • Nathalie Ahlgren
  • Maja Hedin
  • Robert Persson - admininstration
Ledare/Coacher för träningsgrupperna 2022

Grön grupp 

  • Hanna Cederbom - Grön huvudinstruktör
  • Maja Hedin -Grön huvudinstruktör
  • Erik Andersson - assisterande tränare
  • Emrik Bergman - assisterande tränare
  • Linus Ahlgren - assisterande tränare
  • Philip Johnsen - assisterande tränare
  • Filip Zuijderwijk -assisterande tränare
  • Ella-Sophie Hallset-Green - assisterande tränare

Blå grupp

  • Filip Fjelddahl - Blå huvudinstruktör
  • Carl Hörfelt  - Blå huvudinstruktör

Röd grupp 

  • Hugo Westberg - Röd huvudinstruktör
  • Olle Aronsson - Röd assisterande instruktör

Dinghy Pro

  • Oscar Engström - Dinghy Pro huvudinstruktör

Dinghy Light 

  • Vakans
Ungdomskommittén 2022
  • Erik Andersson - Sammankallande 
  • Emrik Bergman
  • Hanna Cederbom
  • Nathalie Ahlgren
  • Maja Hedin
  • Ella-Sophie Hallset-Green
Lokstödsansvarig
  • Liselotte Carlsson - kassör
Bidrag och Sponsringsavtal
  • Calle Cederbom - ordförande
DF 65 tränings/tävlings grupp
  • Bo Sundestrand - Sammankallande
  • Klas Nilsson
  • Göran Sjöberg - Tävlingsansvarig DF 65
  • Johan Andersson
  • Niklas Ohldin
Valberedningen 2022
  • Cecilia Bondjers - sammankallande
  • Johan Andersson
  • Elisabeht Länje
Revisorer 2022
  • Johan Andersson
  • Thomas Hellström
 
Less Facebook sida
Bli medlem i Less
Våra sponsorer